Kdo je online
Právě připojeni - hostů: 145 
Přihlášení

 

 

 

Vyrovnáním minutu před koncem vezou z Prahy alespoň bod

Poprvé v letošní sezóně měli mladoboleslavští fotbalisté na venkovním utkání několik desítek svých fanoušků, kteří byli po většinu zápasu hlasitější, než ti domácí. Do Prahy byl vypraven jeden autobus a několik dalších mladoboleslavských příznivců se vydalo na zápas po vlastní ose. Kvůli uzavírkám a dopravní zácpě v hlavním městě přijel autobus s fanoušky z Mladé Boleslavi s 15-ti minutovým zpožděním, takže zápas shrnu až od 15. minuty.

 

V tomto čase si vytvořili šanci mladoboleslavští a to po rohovém kopu, který rozehrál Fabián. Míč cestou do Radovi branky ještě nadzvedl Božič, ovšem v posledním momentě, naštěstí pro domácí, zafungovala dukelská obrana a z brankové čáry míč vykopla. Jen o dvě minuty později hosté míč do branky přece jenom dostali. Fabián našel přesným centrem hlavu Kysely, který poslal míč přesně k tyči. Rozhodčí Mikel ale odpískal Nešporův faul na Gedeona, takže branku neuznal. Ve 25. minutě měli hosté další možnost ke skórování. Chramosta posunul míč doleva na Štajnera, ten našel na druhé straně šestnáctky volného Nešpora, který vystřelil ke vzdálenější tyči, ale jeho pokus šel jen těsně vedle pravé tyče. Největší šanci prvního poločasu si domácí vypracovali v 39. minutě. Berger se zjevil sám před Millerem, ovšem ten jeho střelecký pokus zblokoval na roh, ze kterého Dukla nijak vážněji Millerovu svatyni neohrozila.

 

Gólem v nastavení získali alespoň bod

Páteční duel mezi Mladou Boleslaví a Olomoucí načal 5. kolo Gambrinus ligy. Tento zápas nabídl fanouškům dva naprosto rozdílné poločasy.

V tom prvním byli lepší hosté z Olomouce, ale naštěstí pro domácí neskórovali. Jako například už v 11. minutě, kdy dva rohové kopy za sebou zneškodnil Fabián a následnou dorážku pak zpacifikoval Miller. Nebo ve 36. minutě, kdy Lietava vypustil dalekonosnou ránu na Millerovu branku, ta ovšem zamířila jen vedle levé tyče. I Mladoboleslavští měli několik málo šancí. Jako ve 24. minutě, kdy Fabián rozehrál volný přímý kop přesně na hlavu Štajnera, ten ale hlavičkoval jen doprostřed branky, kde byl připravený brankář hostí Zlámal. Sporný moment nastal v závěru prvního poločasu – ve 42. minutě – kdy se v pokutovém území dostal do šance Nešpor, ale dřív, než stačil vystřelit, ho zastavil jeden z hostujících obránců.

 

Jedeme na Slovácko

JEDEME NA SLOVÁCKO
-----------------------------------
Cena zájezdu 380 Kč - členové Blue&White 310 Kč
V ceně doprava + vstupenka na utkání
odjezd autobusů od hlavní brány Městského stadiónu ve 13 hodin .
----------------------------------------------------------------------------------
Uzávěrka přihlášek - pátek 9.srpna ve 12 hodin
přihlášení : telefon 603557797 nebo 604952734email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript - heslo SLOVÁCKO

 

Skvělým výkonem porazili po třech letech Liberec

V nedělním odpoledni se odehrálo na stadionu v Mladé Boleslavi 3. kolo Gambrinus ligy 2013/2014. Na zápas si našlo cestu skvělých 4324 fanoušků, kteří na obou stranách vytrvale podporovali každý svůj tým. A souboj na hřišti se jim musel líbit, protože takový fotbal ve městě automobilů již dlouho k vidění nebyl.
Do utkání vstoupili lépe domácí a svým příznivcům zavdali důvod k radosti již ve 4. minutě. Hodně jim k tomu pomohl Hušek, který odvrátil centr Kysely jen na nohu Chramosty, který se nemýlil a trefil odkrytou branku - 1:0. Uběhly jen čtyři minuty zápasu a Mladá Boleslav mohla vést už rozdílem dvou branek. Nešpor, který poprvé nastoupil do základní sestavy, se z poloviny domácích sám řítil na Kovářovu branku, ale svou střelou trefil pouze hostujícího brankáře. Ve 25. a 26. minutě měli domácí další dvě brankové příležitosti. Nejprve jejich pokus vyrazil obránce Kováč na roh, který byl právě tou druhou šancí. Ščukovu teč brankář Kovář skvěle vykopl nohou. Liberec hrozil ze standartních situací. Ve 32. minutě dostali výhodu rohového kopu, který rozehráli na zadní tyč, kde číhal Rybalka, ovšem před ním si míč ze vzduchu sebral brankář Miller. Ve 37. minutě se po docela nevinné střele prosadil Fabián. Napřáhl z přibližně 20-ti metrů a jeho střela mířila do středu branky, kde stál připravený Kovář, ovšem míč překvapivě ve svých rukavicích nezkrotil a ten tak skončil za brankovou čarou - 2:0. Ve 43. minutě vychytal Kovář další gólovou šanci domácích, přesněji Zahustela. Ten zpracoval přihrávku za obranu od Chramosty, ovšem pohořel na Kovářovi, který jeho střelu zlikvidoval. Největší šanci zápasu si hosté vypracovali minutu před koncem 1. půle. Šural se uvolnil od Johany a jeho pokus z hranice velkého vápna orazítkoval jen břevno. V nastaveném čase našel centr Zahustela Chramostu, ale ten zamířil jen do libereckého brankáře, následná Nešporova dorážka mířila mimo branku, ale to domácího útočníka nemuselo mrzet, protože byl stejně v ofsajdu.

 

FKMB - Liberec

V neděli 4. 8., čeká naše fotbalisty nelehký úkol. Pokusí se konečně v této sezóně získat 3 body. Nemají k tomu zrovna lehkého soupeře – Slovan Liberec. Ten jsme totiž neporazili již 5 zápasů, dokonce jsme nebrali ani jeden jediný bod za remízu. Celkové skóre 30:39 sice vypovídá ve prospěch hostů z Liberce, ale také ukazuje na to, že se můžeme těšit na ofenzivně ladění zápas, protože ve vzájemných zápasech padnou v průměru necelé 4 branky.
Ve čtvrtečním tréninku se hráči zaměřili hlavně na rychlost, přesnost a dynamiku, tak doufejme, že to v neděli plně zužitkují!


Dorazte podpořit naše hráče v tomto důležitém zápase!

 

Baník - FKMB

Vedení FK Mladá Boleslav a Občanské sdružení Blue & White 1902 pořádá pro fotbalové fanoušky zájezd k utkání 2. kola Gambrinus ligy FC Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav. Utkání se hraje v sobotu 27. července od 19,00 hodin. Odjezd z Mladé Boleslavi je naplánovaný na 14,00 hodin.

Cena zájezdu je 330,- Kč a členové  Blue & White 1902 zaplatí 300,- Kč. V ceně je doprava a vstupenka na utkání. Odjezd od hlavní brány Městského stadionu ve 12 hodin. Uzávěrka přihlášek - pátek 26. července ve 12 hodin. Telefon 603 557 797 nebo 604 952 734, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Ve všech dosavadních osmnácti ligových utkáních Boleslavští s Ostravou vyhráli desetkrát, prohráli čtyřikrát a remizovali čtyřikrát při výrazně aktivním celkovém skóre 32:21. Ani v jednom střetnutí nevyšli střelci naprázdno a tak průměrná střelecká potence činí bezmála tři góly na jedno utkání.
Z boleslavských střelců se do ostravské branky nejčastěji trefovali Jan Chramosta a Marek Kulič - oba dali po čtyřech gólech. Marek Matějovský se trefil třikrát. Z této trojice úspěšných střelců pouze Chramosta je na současné soupisce Boleslavi. Kulič kope v Hradci Králové a Matějovský v pražské Spartě.

 

V parném letní podvečeru uhráli jen remízu

V pondělí v 18 hodin zaplesalo srdce nejednoho mladoboleslavského fotbalového fanouška, začala totiž fotbalová sezóna 2013/2014. V tento velmi teplý den si našlo na stadion cestu 3278 diváků, kteří hnali své hráče po celý zápas vpřed.

První velkou šanci této nové sezóny si připsal Chramosta. Toho ve 4. minutě krásně uvolnil jeden ze spoluhráčů přihrávkou mezi hostující obránce a tak mířil sám na Hrušku, bohužel pro domácí však zamířil těsně vedle levé tyče. O pět minut později se poprvé blýskla mladoboleslavská posila Jiří Štajner, kdy si na zadní tyči naskočil na Fabiánův roh, ale hlavou ho usměrnil míč jen nad branku. Až po 28 minutách hry o sobě dali vědět také hosté a to nejvýraznější šancí zápasu. Abraham vyslal na Millerovu branku dělovou ránu, kterou domácí brankář vyrazil, míč se ovšem dostal jen ke Krbečkovi, který okamžitě vyslal na branku další ránu, tu ovšem Miller opět bravurně zlikvidoval. Další gólovou příležitost si připsal opět Chramosta a to v 32. minutě. Zahustel přihrál Štajnerovi a ten poslal míč na již zmíněného Chramostu, který se tváří v tvář Hruškovi pokusil zakončit podél brankáře, ovšem ten vystrčil levou nohu, kterou míč vykopl na rohový kop. Přímo z něj domácí nezahrozili, to až z akce, kdy vrátili míč zpět do šestnáctky, kde se k němu dostal Štajner, ale stejně jako v předchozí šanci pálil hlavou nad branku. Nemusel toho však dlouho litovat, o necelých deset minut později předvedl u brankové čáry pěknou práci Štípek. Vybojoval totiž téměř ztracený balón a ideálně našel u vzdálenější tyče číhajícího Ščuka, který zakončil, pro něj ne zrovna typicky, hlavou – 1:0.

 

Projekt: Naše vlajka

Vážení přátelé, kamarádi, fanoušci a fanynky,

rád bych Vám jménem Blue & White 1902 představil malý „velký“ projekt jménem: NAŠE VLAJKA

Ptáte se, o co se jedná?

„Jak již název napovídá, myšlenka celého projektu je vytvořit obří vlajku a to pomocí Vás všech.“

Jak na to?

„Pokud doma máte kus staré látky (modrá – bílá) a prakticky ji na nic nepotřebujete, nebo jste ochotni kus látky postrádat, neváhejte a přineste ji nám, až látky bude dostatek, necháme vše sešít dohromady a následně slavnostně pověsíme do sektoru domácího kotle.“

Možná by Vás také zajímalo, kam se NAŠE VLAJKA vůbec vejde?

„V současné době s klubem vyjednáváme možnost zavěšení vlajky pod tribunovou střechu a to vše tak abychom samozřejmě i nadále na fotbal viděli.“

Jestli-že jste se rozhodli tento projekt podpořit, můžete své kusy látek (poradím rebelům: vezměte mamince, babičce, manželce prostěradlo J ) nosit do poloviny srpna 18. 8. 2013:

1.       1) Následující dvě domácí utkání /FKMB-Příbram, FKMB-Liberec/ (buď do kotle, nebo do mobilního fanshopu FKMB)

2.       2) Fanshopu FKMB – v průběhu ČERVENCE, SRPNA

Pojďme náš milovaný klub zviditelnit a podpořit v cestě do EVROPSKÝCH POHÁRŮ.

Každý z Vás, se může zapojit

Blue & White 1902 o. s.

 

 

Komentář: Letní příprava

Pomalu nám již začíná nový ročník GL a tak bych se rád pokusil shrnout letošní letní přípravné období.

 

Přestupové spekulace - léto 2013

Jako každý půlrok, ani letošní letní přestupové období nebude výjimkou. V tomto článku Vás budeme informovat o možných posilách, ale i odchodech, případně o uskutečnění nějakého transferu spojeným s MB. V komentářích můžete diskutovat o jednotlivých přestupech a popřípadě přidávat i vlastní spekulace kolem přestupů.

 

Rosa opouští své Teplice a odchází zadarmo do MB

Fotbalový obránce Antonín Rosa poprvé v kariéře opouští Teplice a bude působit v Mladé Boleslavi, kde podle svého manažera Jiřího Müllera podepsal tříletou smlouvu. Středočeský celek začal výrazně posilovat na další sezónu, už ve středu se dohodl s ofenzivní hvězdou Jiřím Štajnerem.

 
Aktuality
Pokud někde na webu naleznete zajímavý článek o FKMB, pošlete mi odkaz na mail. Pokusíme se z toho udělat článek. dvori@ffmb.cz
Na závěr herní přípravy se Boleslavští střetli s druhým týmem NFL. V nedělním odpoledni, přesně týden před startem jarní Gambrinus ligy, ho přehráli především ve druhém poločase a zaslouženě vyhráli.
Aktuální marodka: Fabián, Štohanzl, Hůlka, Bartl, Sivrič, Klobása
Boleslavští v průběhu ledna a února šestkrát vyhráli a třikrát remizovali. Z devíti zimních přípravných utkání ani jedno neprohráli. Nejvýraznější výhru si připsali v posledním duelu s druholigovým Táborskem. Pouze jednou vyšli gólově naprázdno, a to při plichtě s rumunským soupeřem v rámci tureckého soustředění.

Zápasy v sezóně 2013/2014

23.02. FC Slovan Liberec ?:? FK Mladá Boleslav

03.03 FK Mladá Boleslav ?:? 1. FC SLovácko

09.03 SK Sigma Olomouc ?:? Fk Mladá Boleslav

Last month December 2018 Next month
M T W T F S S
week 48 1 2
week 49 3 4 5 6 7 8 9
week 50 10 11 12 13 14 15 16
week 51 17 18 19 20 21 22 23
week 52 24 25 26 27 28 29 30
week 1 31
Název o.s. by měl být: